וסקולר ביוג’ניקס בע”מ (Vascular Biogenics Ltd), הפועלת גם תחת השם VBL Therapeutics, הינה חברה ביופרמצבטית ציבורית שנמצאת בשלב פיתוח קליני מתקדם הממוקדת במחקר, פיתוח ומסחור של טיפולים ראשונים מסוגם לסרטן. החברה נוסדה בשנת 2000 והינה חברה ציבורית הנסחרת בארה”ב [Nasdaq: VBLT].

התרופה האונקולוגית המובילה של החברה, VB-111, הינה תרופה ביולוגית נסיונית לטיפול בגידולים מוצקים ואשר מפותחת תחילה לטיפול בגליובלסטומה חוזרת (rGBM)  – גרסה אגרסיבית של סרטן המוח.  VB-111 זכתה למעמד של תרופת יתום הן בארה”ב והן באירופה, וכן נכנסה למסלול המהיר לאישור תרופות של ה-FDA במטרה להאריך את חייהם של החולים בגליובלסטומה חוזרת המטופלים בכימותרפיה ובהקרנות.

VBL נמצאת במהלכו של ניסוי קליני שלב 3 ב-VB-111 לטיפול בגליובלסטומה חוזרת, תחת פרוטוקול מיוחד  (SPA) של ה-FDA. החברה השלימה את גיוס החולים למחקר הקליני בסוף 2016. תוצאות סופיות של המחקר צפויות בתחילת 2018.

בנוסף לתוכנית הקלינית בסרטן המוח, VBL סיימה בהצלחה גם ניסויי שלב 2 בסרטן בלוטת התריס וסרטן השחלות. החברה מתכננת להתחיל ניסוי פיבוטלי שלב 3 בסרטן השחלות ברבעון האחרון של 2017, וניסוי בסרטן ריאות בתחילת 2018.

 

Movie_Icons-new

 

Movie_Icons-new